FRANK SINATRA - Love And Marr...
Background

Box: Andrei Arădoaie, medaliat cu argint la Campionatele Uniunii Europene

Written by on 19 noiembrie 2018

Pugilistul român Andrei Arădoaie a obţinut medalia de argint la Campionatele de box ale Uniunii Europene de la Valladolid (Spania), duminică, după ce a fost învins în finala cat. 81 kg de englezul Benjamin Whittaker, la puncte, cu 4-1. Andrei Arădoaie, campion european de tineret şi Under-22, îl învinsese în semifinale pe francezul Gaetan Ntambwe, prin KO tehnic în repriza a treia. A doua medalie a României la Valladolid a fost obţinută de Cristian Filip, bronz la cat. 91 kg, după ce nu s-a prezentat la meciul din semifinale cu croatul Toni Filipi. România aliniat patru boxeri la startul competiţiei, dar Cosmin Gîrleanu (52 kg) a pierdut în sferturi, iar Vasile Suciu (60 kg) în primul tur.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)
SURSA: AGERPRES